Susumu RG3216N-6810-W-T1
RG3216N-6810-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6810-W-T1
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6810-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-6810-W-T1
QUANTITY
RG3216N-6810-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6810-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6810-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6810-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6810-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6810-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6810-W-T1
DIODE ZENER ARRAY 2.7V SOT363 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 10SON datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf