Susumu RG3216N-6812-B-T5
RG3216N-6812-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6812-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6812-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-6812-B-T5
QUANTITY
RG3216N-6812-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6812-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6812-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6812-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6812-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6812-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6812-B-T5
CONN D-SUB BACKSHELL 37 POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 20MA TSLP-4 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC FIFO SS 512X9 15NS 64QFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 89MM datasheet.pdf