Susumu RG3216N-6813-D-T5
RG3216N-6813-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6813-D-T5
Brief Description
RES SMD 681K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6813-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-6813-D-T5
QUANTITY
RG3216N-6813-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6813-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6813-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6813-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6813-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6813-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6813-D-T5
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 300W datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 6-24AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 898 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
BACC 22C 22#22D PIN PLUG NI datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf