Susumu RG3216N-68R0-B-T1
RG3216N-68R0-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-68R0-B-T1
Brief Description
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-68R0-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-68R0-B-T1
QUANTITY
RG3216N-68R0-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-68R0-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-68R0-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-68R0-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-68R0-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-68R0-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-68R0-B-T1
CONN HEADER 20POS DUAL VERT TIN datasheet.pdf
TOOL POSITIONER FOR 615717 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 328MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf