Susumu RG3216N-7153-B-T5
RG3216N-7153-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7153-B-T5
Brief Description
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7153-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-7153-B-T5
QUANTITY
RG3216N-7153-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7153-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7153-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7153-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7153-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7153-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-7153-B-T5
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT143-4 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
IC DIMM TEMP SENSOR 8TDFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
RES SMD 53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf