Susumu RG3216N-7320-C-T5
RG3216N-7320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7320-C-T5
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7320-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-7320-C-T5
QUANTITY
RG3216N-7320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7320-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7320-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7320-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-7320-C-T5
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DUAL 8BIT 40 MSPS A/D 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 150W TO268 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf