Susumu RG3216N-7322-B-T1
RG3216N-7322-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7322-B-T1
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7322-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-7322-B-T1
QUANTITY
RG3216N-7322-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7322-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7322-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7322-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7322-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7322-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-7322-B-T1
BUSHING SPLIT 0.625" NYLON WHITE datasheet.pdf
FAN BLOWER 97X33MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 10NS 24DIP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL W/REF 8MSOP datasheet.pdf
FERRITE CORE P 250NH N48 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf