Susumu RG3216N-73R2-W-T1
RG3216N-73R2-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-73R2-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-73R2-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-73R2-W-T1
QUANTITY
RG3216N-73R2-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-73R2-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-73R2-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-73R2-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-73R2-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-73R2-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-73R2-W-T1
IC TXRX SOFTWARE SELECTBL 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 25NS 32PLCC datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 64X36 20NS 132-PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
40W TWIN 4' PRIMARY 12V AC/DC datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 100V X7S 2220 datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 THRUHL datasheet.pdf