Susumu RG3216N-7501-C-T5
RG3216N-7501-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7501-C-T5
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7501-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-7501-C-T5
QUANTITY
RG3216N-7501-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7501-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7501-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7501-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7501-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7501-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-7501-C-T5
CLIP BATTERY D CELL STEEL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A AXIAL datasheet.pdf
IC PWR AMP RF LDMOS TO270-14 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
PAN POLE REPLACEMENT PARTS datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-215AB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf