Susumu RG3216N-8063-D-T5
RG3216N-8063-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8063-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 806K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8063-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-8063-D-T5
QUANTITY
RG3216N-8063-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8063-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8063-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8063-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8063-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8063-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-8063-D-T5
Crystal 10.738635MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC CCFL DRIVER CONTROLLER 16-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A 16MLF datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GREEN datasheet.pdf
PANEL MOUNT ASSEMBLY RED, 12.7MM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf