Susumu RG3216N-80R6-C-T5
RG3216N-80R6-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-80R6-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-80R6-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-80R6-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-80R6-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-80R6-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-80R6-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-80R6-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-80R6-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-80R6-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-80R6-C-T5
CONN HEADR BRKWAY .100 11POS STR datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 5V datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 120V datasheet.pdf
COVER CAP UNOCCUPIED TERM POINTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 3X8 GR SN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG YLW datasheet.pdf