Susumu RG3216N-8200-D-T5
RG3216N-8200-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8200-D-T5
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8200-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-8200-D-T5
QUANTITY
RG3216N-8200-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8200-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8200-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8200-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8200-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8200-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-8200-D-T5
RES SMD 7.15M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 880MA 170 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 180PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf