Susumu RG3216N-8203-W-T1
RG3216N-8203-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8203-W-T1
Brief Description
RES SMD 820K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8203-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-8203-W-T1
QUANTITY
RG3216N-8203-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8203-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8203-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8203-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8203-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8203-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-8203-W-T1
JUMPER-H1507TR/A3049A/H1507TR 8" datasheet.pdf
PHOTOCELL 8K-16K OHM 11MM datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT WINCE IMX25 datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 419MA 700 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED GREEN 4LCC SMD datasheet.pdf
68UF 63V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf