Susumu RG3216N-88R7-B-T1
RG3216N-88R7-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-88R7-B-T1
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-88R7-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-88R7-B-T1
QUANTITY
RG3216N-88R7-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-88R7-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-88R7-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-88R7-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-88R7-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-88R7-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-88R7-B-T1
IC PERIPHERAL DRVR DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 47 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 90POS T/H datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
EJECTOR WIRE STOP datasheet.pdf
500 TB PLU PLU SQUARE/H datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf