Susumu RG3216N-88R7-D-T5
RG3216N-88R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-88R7-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-88R7-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-88R7-D-T5
QUANTITY
RG3216N-88R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-88R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-88R7-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-88R7-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-88R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-88R7-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-88R7-D-T5
CONN SOCKET 5POS 7.92MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 12"X5YD datasheet.pdf
4W BASE=5000 12VDC V datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES 75 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
1000UF 450V 50X105MM 85C 10000H datasheet.pdf