Susumu RG3216N-9093-C-T5
RG3216N-9093-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9093-C-T5
Brief Description
RES SMD 909K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9093-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-9093-C-T5
QUANTITY
RG3216N-9093-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9093-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9093-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9093-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9093-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9093-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9093-C-T5
LED ORANGE DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 48V datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V Y5V RADIAL datasheet.pdf
AUDIO SOCKET 2.5MM 2P PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf