Susumu RG3216N-9101-B-T5
RG3216N-9101-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9101-B-T5
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9101-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-9101-B-T5
QUANTITY
RG3216N-9101-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9101-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9101-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9101-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9101-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9101-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9101-B-T5
FIXED IND 47UH 60MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 46PS GOLD SMD datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 16MSOP datasheet.pdf
ENCODER REFL OPTICAL 2CH 1.0MM datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 6USON datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf