Susumu RG3216N-9102-W-T1
RG3216N-9102-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9102-W-T1
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9102-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-9102-W-T1
QUANTITY
RG3216N-9102-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9102-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9102-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9102-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9102-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9102-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-9102-W-T1
CONN RECEPT R/A 68POS 2-56 SCSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"-500' BLACK datasheet.pdf
SGE1510-2-0410A-5000C datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.0MM (0.04) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf