Susumu RG3216N-91R0-W-T1
RG3216N-91R0-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-91R0-W-T1
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-91R0-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-91R0-W-T1
QUANTITY
RG3216N-91R0-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-91R0-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-91R0-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-91R0-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-91R0-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-91R0-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-91R0-W-T1
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED WEDGE BASED T3 1/4 WHT/YLW datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
XDS560V2 STM TRAVELER datasheet.pdf
RES 2M OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf