Susumu RG3216N-9312-B-T5
RG3216N-9312-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9312-B-T5
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9312-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-9312-B-T5
QUANTITY
RG3216N-9312-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9312-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9312-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9312-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9312-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9312-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9312-B-T5
RES ARRAY 2 RES 820K OHM 0302 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf