Susumu RG3216N-9312-D-T5
RG3216N-9312-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9312-D-T5
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9312-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-9312-D-T5
QUANTITY
RG3216N-9312-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9312-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9312-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9312-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9312-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9312-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9312-D-T5
IC OPAMP GP 200KHZ 16SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 17A TO-220 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMPC datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
LED IND LIGHT GRN 24V SNAP FIT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
TRANSLUCENT 80 MIL 2"X18YD datasheet.pdf