Susumu RG3216N-93R1-C-T5
RG3216N-93R1-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-93R1-C-T5
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-93R1-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-93R1-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-93R1-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-93R1-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-93R1-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-93R1-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-93R1-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-93R1-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-93R1-C-T5
IC TEMP SNSR PROG 2.7V 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 4W 8230 datasheet.pdf
CONN HDR TOP 38 POS W/BOSS 2MM datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 8POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 79A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 7POS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS IN-LINE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf