Susumu RG3216N-9532-D-T5
RG3216N-9532-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9532-D-T5
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9532-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-9532-D-T5
QUANTITY
RG3216N-9532-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9532-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9532-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9532-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9532-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9532-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9532-D-T5
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 11V 0.05A SOT-346 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD323-2 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf