Susumu RG3216N-95R3-B-T5
RG3216N-95R3-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-95R3-B-T5
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-95R3-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-95R3-B-T5
QUANTITY
RG3216N-95R3-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-95R3-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-95R3-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-95R3-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-95R3-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-95R3-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-95R3-B-T5
IC 4DRVR/4RCVR RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL AD7400A datasheet.pdf
RESOLVER CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
LED PERMA LIGHT GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
SECURE MOD PLUG DIE SET 6-7 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf