Susumu RG3216N-9760-C-T5
RG3216N-9760-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9760-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9760-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-9760-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-9760-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9760-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9760-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9760-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9760-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9760-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9760-C-T5
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SMART CARD 4KB EEPROM MOA4 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
INSERT FGG.1B.302. FOR 2LV datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf