Susumu RG3216P-1000-P-T1
RG3216P-1000-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1000-P-T1
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1000-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-1000-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1000-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1000-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1000-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1000-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1000-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1000-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1000-P-T1
RES SMD 221K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS R/A 7M CABLE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
CABLE DSUB RCPT 15POS LEADS 18" datasheet.pdf
RES 442K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 1.7KVAC SCREW datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
10UF 50V 8.179X18.364 105C AXI datasheet.pdf