Susumu RG3216P-1100-P-T1
RG3216P-1100-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1100-P-T1
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1100-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-1100-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1100-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1100-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1100-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1100-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1100-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1100-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1100-P-T1
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC Z8 MCU 512 18SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 37POS datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 0.3W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
PROG ENCODER 100 PPR datasheet.pdf
RES 287K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
Low Cost, 2.7 V to 5.5 V, Micropower Temperature Switches in SOT-23 IC datasheet.pdf