Susumu RG3216P-1103-B-T5
RG3216P-1103-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1103-B-T5
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1103-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1103-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1103-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1103-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1103-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1103-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1103-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1103-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1103-B-T5
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN FPC VERT 30POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT523 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.93V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Crystal 11.2896MHz 30ppm 10pF 180 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
IC RCVR DGTL AUDIO 192KHZ 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf