Susumu RG3216P-1150-P-T1
RG3216P-1150-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1150-P-T1
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1150-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-1150-P-T1
QUANTITY
RG3216P-1150-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1150-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1150-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1150-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1150-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1150-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1150-P-T1
JUMPER-H2730TR/C2016N/X 12" datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AL datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
IC MEM FIFO 8K X 9 ASYNC 28CDIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 420MA 1.236 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 20ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 1K OHM 24DRT datasheet.pdf