Susumu RG3216P-1151-B-T1
RG3216P-1151-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1151-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1151-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1151-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1151-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1151-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1151-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1151-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1151-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1151-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1151-B-T1
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
PATCHCORD 3COND PLUG-PLUG 4FT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-DSBGA datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 86X25MM datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
XCEDE 2W 6PVH 8COL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf