Susumu RG3216P-1300-B-T5
RG3216P-1300-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1300-B-T5
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1300-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1300-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1300-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1300-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1300-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1300-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1300-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1300-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1300-B-T5
CAP CER 820PF 150V 1111 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 24.76MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SGE1510-0-1220L-5000C-5000C datasheet.pdf
STRIP MARKER 29 STD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 474MA 540 MOHM datasheet.pdf