Susumu RG3216P-1650-B-T1
RG3216P-1650-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1650-B-T1
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1650-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1650-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1650-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1650-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1650-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1650-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1650-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1650-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1650-B-T1
IC MPU RESET MONITOR 4.38V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf