Susumu RG3216P-1650-C-T5
RG3216P-1650-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1650-C-T5
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1650-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1650-C-T5
QUANTITY
RG3216P-1650-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1650-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1650-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1650-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1650-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1650-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1650-C-T5
IC OPAMP INSTR 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
IC RS485/422 RECEIVER SOT23-6 datasheet.pdf
IC ADC 105MHZ 40HVQFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 110 MOHM datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 600MM X 600MM datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 54W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W datasheet.pdf