Susumu RG3216P-1690-B-T1
RG3216P-1690-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1690-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1690-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1690-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1690-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1690-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1690-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1690-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1690-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1690-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1690-B-T1
CAP CER 270PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 7A 15.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
CBL RIBN 6COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 63V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 780V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf