Susumu RG3216P-1740-C-T5
RG3216P-1740-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1740-C-T5
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1740-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1740-C-T5
QUANTITY
RG3216P-1740-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1740-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1740-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1740-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1740-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1740-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1740-C-T5
RES ARRAY 16 RES 22K OHM 18DRT datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 5A 250V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4.6A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf