Susumu RG3216P-1783-C-T5
RG3216P-1783-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1783-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 178K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1783-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1783-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1783-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1783-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1783-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1783-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1783-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1783-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1783-C-T5
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONTROLLR SENSOR PNP OUTPT 24VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 14"L X 12"W datasheet.pdf
DL5 260C RECPT G datasheet.pdf
RES SMD 0.034 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 13POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1200V 30A TO247-3 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
600MM/24" datasheet.pdf