Susumu RG3216P-1800-W-T1
RG3216P-1800-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1800-W-T1
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1800-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-1800-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1800-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1800-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1800-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1800-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1800-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1800-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1800-W-T1
TERM BLK W/LED 300 10A GRAY datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .55-.98"20PC datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 22AWG 2000' datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf