Susumu RG3216P-1821-B-T1
RG3216P-1821-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1821-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1821-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1821-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1821-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1821-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1821-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1821-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1821-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1821-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1821-B-T1
CONN HDR DUAL 38POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ8 M25 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 70A TO-263 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9 A OLIVE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 350MA 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 18POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf