Susumu RG3216P-1873-B-T5
RG3216P-1873-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1873-B-T5
Brief Description
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1873-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1873-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1873-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1873-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1873-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1873-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1873-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1873-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1873-B-T5
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPLICE 1200-2200CMA NICKEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.028 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf