Susumu RG3216P-1873-D-T5
RG3216P-1873-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1873-D-T5
Brief Description
RES SMD 187K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1873-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-1873-D-T5
QUANTITY
RG3216P-1873-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1873-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1873-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1873-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1873-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1873-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1873-D-T5
IDC CABLE - ASC40H/AE40M/ASC40H datasheet.pdf
IC LTCH D-TYP SGL 3-OUT SOT-23-6 datasheet.pdf
IC CPLD 3072MC 8.5NS 208BQFP datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 13POS W/PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS FEMALE R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO204AC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 100MM 12-24V datasheet.pdf