Susumu RG3216P-1960-B-T1
RG3216P-1960-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1960-B-T1
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1960-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1960-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1960-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1960-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1960-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1960-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1960-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1960-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1960-B-T1
IC REG CTRLR PWM CM 10LLP datasheet.pdf
VARISTOR 46V 180A 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 64MA 11 OHM TH datasheet.pdf
CLEAN BODY 025 CONNECTOR 2POS datasheet.pdf
PC MOUNT IEC OUTLET datasheet.pdf
PHOTO PIN DIODE SMD GULLWING datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
IMPACT 4X6 85 OHM 37MM OPEN MEZZ datasheet.pdf