Susumu RG3216P-2000-D-T5
RG3216P-2000-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2000-D-T5
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2000-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-2000-D-T5
QUANTITY
RG3216P-2000-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2000-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2000-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2000-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2000-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2000-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2000-D-T5
RES SMD 8.45M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 20UF 450V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE 550A 1000V 2KW/110 AR datasheet.pdf