Susumu RG3216P-2002-B-T1
RG3216P-2002-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2002-B-T1
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2002-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-2002-B-T1
QUANTITY
RG3216P-2002-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2002-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2002-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2002-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2002-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2002-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2002-B-T1
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN FPC 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CODEC 16BIT DUAL PROG 48-TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS T/H datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS 0.8MM TIN SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf