Susumu RG3216P-2103-B-T5
RG3216P-2103-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2103-B-T5
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2103-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-2103-B-T5
QUANTITY
RG3216P-2103-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2103-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2103-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2103-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2103-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2103-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2103-B-T5
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF CA 15V SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS FLANGE SKT datasheet.pdf