Susumu RG3216P-2213-C-T5
RG3216P-2213-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2213-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2213-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-2213-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-2213-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2213-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2213-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2213-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2213-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2213-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2213-C-T5
RFID TRANSP SQ IN-LAY 13.56MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP MINI PANEL IND RED OIL TIGHT datasheet.pdf
AC DRIVE,1/2 HP,240V,0.4KW,3PH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7T 2220 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2915 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 25POS datasheet.pdf
5+5 WAY M H BM 4MM TAIL W/JS datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 9MM datasheet.pdf