Susumu RG3216P-2260-W-T1
RG3216P-2260-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2260-W-T1
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2260-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-2260-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-2260-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2260-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2260-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2260-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2260-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2260-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2260-W-T1
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/RED TINT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
PANEL LIGHT 2X2 30W COOL WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf