Susumu RG3216P-2320-C-T5
RG3216P-2320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2320-C-T5
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2320-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-2320-C-T5
QUANTITY
RG3216P-2320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2320-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2320-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2320-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2320-C-T5
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
JACK BANANA CBL MNTBL 4MM 20A BK datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL W/AMP 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 7.6A DPAK-3 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH SOT665 datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP 3.5LX.075"SW NAT datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 308MA 1.7 OHM datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf