Susumu RG3216P-2371-D-T5
RG3216P-2371-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2371-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2371-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-2371-D-T5
QUANTITY
RG3216P-2371-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2371-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2371-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2371-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2371-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2371-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2371-D-T5
JUMPER ZQV 4N/2 BLUE datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 42V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A TO-226 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3P3T 300MA 125V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .095W AB 14BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 450V C0G 1812 datasheet.pdf
LED PRISM 3MM BI-COLOR SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf