Susumu RG3216P-2401-C-T5
RG3216P-2401-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2401-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2401-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-2401-C-T5
QUANTITY
RG3216P-2401-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2401-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2401-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2401-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2401-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2401-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2401-C-T5
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
TAPE VINYL 1"X25' BLACK/RED datasheet.pdf
POT 25K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
INTERFACE SWITCH datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 100W datasheet.pdf