Susumu RG3216P-2430-W-T1
RG3216P-2430-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2430-W-T1
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2430-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-2430-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-2430-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2430-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2430-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2430-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2430-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2430-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2430-W-T1
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC DUAL-CH 64TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 14.73MM datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A BNCM datasheet.pdf
RES 470K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf